Na konci loňského roku byl uveden telefon Nokia C1, který běží na systému Android Go a má podporu 3G sítí. Jde tedy o přístroj základní třídy. Ovšem na světě je už i jeho nástupce, Nokia C2. I zde najdeme systém Android Go, ale v tomto případě i podporu 4G sítí.

I přes mírná vylepšení je Nokia C2 stále základním modelem s nízkými specifikacemi. Také design budí dojem, že jde opravdu o levné zařízení. Boční rámečky kolem displeje jsou silné a stejně je na tom brada a horní rámeček. Samotná IPS LCD obrazovka má úhlopříčku 5,7 palce s rozlišením 1520×720 pixelů. Poměr stran je 18:9.

Ani uvnitř telefonu nečekejme žádné zázraky. Výrobce použil čtyř jádrový procesor Unisoc s taktem 1,4 GHz. Operační paměť má jen 1 GB a interní paměť dostala 16 GB. Jde ji však dále rozšířit až o 64 GB pomocí microSD karty. V rámci konektivity je připraveno 4G VoLTE, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, micro USB, 3,5 mm audio jack, FM rádio a tlačítko pro vyvolání Google asistenta. Snímač otisků prstů chybí. Baterie má kapacitu 2800 mAh. Jak již bylo řečeno, operačním systémem je Android Go, který je založen na Android Pie.

Foto výbava Nokia C2 zůstává stejná jako u jeho předchůdce. Přední i zadní fotoaparáty mají shodné rozlišení 5 MPix. V závěru ještě doplňme rozměry telefonu, které činí 154,8×75,59×8,85 mm při hmotnosti 161 gramů. Telefon bude nabízen ve dvou barevných variantách, a to černé a azurové. Výrobce však zatím neuvedl cenu, za kterou se bude tento základní model prodávat a není známa ani jeho dostupnost. Tyto informace by měly být upřesněny zhruba 19. března/marca.