V posledních týdnech jsme zásobováni novinkami o chystané nové řadě telefonů Motorola Edge a dnes se k nám dostala i poměrně slušná dávka reálných parametrů. A podle nich to vypadá, že Motorola Edge nebude vlajkovým modelem, protože ten nejvýkonnější hardware bude rezervován pro Edge+. Ale i základní kousek bude stát za to, protože dostane do vínku i tak slušné „železo“ včetně procesoru Snapdragon 765 a 90 Hz obnovovací frekvence displeje.

Začněme tudíž třeba právě displejem a Motorola Edge by podle obrázků měla mít zakřivený „waterfall“ 6.67-palcový OLED s FullHD+ rozlišením,“průstřelem“ v levém horním rohu pro 25 Mpix selfie kamerku a integrovanou čtečkou otisků prstů. U zmíněné 90 Hz frekvence je zajímavé, že tvůrci nabídnou hned tři režimy – 60 Hz / 90 Hz napevno nebo automatický režim s přepínáním dle potřeby. I když je displej poměrně hodně zakřivený, tak nejde do úplných extrémů a je tak místo na klasická tlačítka na boku přístroje.

Další vybavení pak zahrnuje zmíněný procesor Snapdragon 765, i když není zcela jisté, zda bude včetně podpory 5G (ne, že by to někoho u nás extra zajímalo), 6 GB RAM nebo 4500 mAh kapacitu baterie bez bezdrátového nabíjení. Nezapomnělo se ani na NFC čip, USB Type-C port, podporu microSD karet nebo 3.5 mm audio jack. Zadní fotoaparát pak jde do boje se 64 Mpix hlavní senzorem doplněným o 16 Mpix ultra-wide senzor, 8 Mpix telefoto senzor a laserový autofokus.

V příštích dnech bychom se už snad také měli dozvědět podrobnosti o plánované ceně a datu vydání, takže se fanoušci mohou pomalu začít modlit. Motorola má totiž občas sklony k prvotním zbytečně přestřeleným cenám. A u špičkové modelu Edge+ se Snapdragonem 865, 12 GB RAM, 5170 mAh baterií a 108 Mpix fotoaparátem to k tomu skoro svádí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.