Když tak teď většina z nás sedí pár dní doma a často nemá co na práci, tak se určitě najde čas na oblíbenou nákupní kratochvíli. Tou je samozřejmě (nejen) u Čechů nakupování drobných i méně drobných gadgetů a zbytečností z Číny. Podobné kusy ale samozřejmě nejsou limitovány jen na čínské obchody, protože mnozí podobní prodejci expandovali třeba i na Ebay. A právě odtud pro vás dnes máme dva další kousky, kterými jsou webkamera za hubičku nebo gelová pera Xiaomi.

A začneme právě super levnou webkamerou, která se vždycky může hodit na komunikaci po internetu. Tento model je vybaven klipsou na jednoduché uchycení na monitor a nabízí slušnou polohovatelnost, rotaci 360° doleva-doprava a 30° nahoru-dolů. Kamerka zvládne softwarovou interpolací až 50 Mpix rozlišení, ale to je samozřejmě zbytečnost. Klasických základních 640×480 se 30fps pro základní video hovor stačí. Navíc za ty peníze má kamerka i mikrofon s potlačením ruchů a funkci nočního vidění. To vše v modré, černé nebo průhledné variantě jen za 5.89 dolarů.

Psací pera už jsou pro mnohé jen anachronismem a valná část populace už má problémy s psacím písmem, ale inu pokrok se nedá zastavit. Pro všechny ostatní by se mohla hodit sada 10 gelových psacích per Xiaomi, které jsou momentálně v akci jen za 9.85 dolarů. Gelová pera mají šířku stopy 0.5 mm a používají kvalitní černý japonský inkoust Mikuni. Ten je doplnitelný, takže se nemusíte ani bát „vypsání“ pera v budoucnu. Pera jsou vyvedeny v bílé barvě a jedná se o velmi lehké kousky se 9.7 g váhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.