Čínské Oppo představilo svůj první model chytrých hodinek jen před pár dny spolu s vlajkovým modelem Find X2 v domovské Číně. Prozatím budou Oppo Watch také dostupné jen na čínském trhu, ale dnes jsme se dočkali oficiálního vyjádření, že se plánují prodeje i v ostatních regionech. Viceprezident firmy Brian Shen totiž na Twitteru potvrdil, že v průběhu letošního roku dojde i na západní Evropu. Ta by možná dokonce mohla být první na řadě a jedinou otázkou tak zůstává, zda by se to týkalo i naší rodné hroudy.

Oppo Watch jsou jednoznačně plánovány jako přímá konkurence prémiových modelů, jako jsou Mi Watch od Xiaomi, případně Huawei Watch. A právě oproti konkurenčnímu modelu od Xiaomi by mohli Oppo na globálním trhu získat výhodu, protože Mi Watch stále několik měsíců po představení neopustily mateřskou Čínu. Chytré hodinky čínských gigantů v poslední době ostatně zažívají určitou renesanci a podle mnoha spekulací se do výroby vlastní verze pustí brzy i OnePlus nebo Vivo.Podobná konkurence je zdravá a zákazník si určitě stěžovat nebude.

A právě Oppo Watch mohou nabídnout velmi solidní parametry za slušnou cenu, i když se samozřejmě dá očekávat, že čínské ceny startující v přepočtu na 285 dolarech asi čekat nemůžeme. Hodinky existují ve dvou velikostech (průměr 41 mm a 46 mm) a větší verze je vybavena 1,9-palcovým AMOLED displejem, dvojicí fyzických tlačítek a hliníkovým tělem. Dále pak zákazník dostane podporu eSIM, voděodolnou certifikaci IP68, senzor na měření srdečního tepu, systém Color OS, rychlé nabíjení VOOC  a spoustu dalšího. Budeme velmi zvědavi, kdy a za kolik se hodinky ukáží v Evropě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.