Tak jsme se konečně dočkali i zásadního vyjádření ze strany našich oblíbenců OnePlus a známe tak definitivně oficiální datum vydání řady OnePlus 8. Na internetu se totiž objevil teaser plakátek s poměrně jasným obsahem, takže opravdu není co řešit a datum vydání je jasně dané. Nová řada tak dorazí dříve než minulý rok a měla by navíc zahrnovat hned trojici modelů, protože si svůj debut odbude i Lite varianta. Tak se na poslední souhrn údajných parametrů pojďme zběžně podívat.

Základní verze OnePlus 8 by měla údajně mít 6,5-palcový AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů a pravděpodobně 120 Hz obnovovací frekvencí. Uvnitř by pak měl být procesor Snapdragon 865 a paměťové vybavení by mělo být ve třech variantách – 6GB+128GB, 8GB+128GB a 12GB+256GB, vše samozřejmě UFS3.0 paměti. Hlavní fotoaparát bude teoreticky trojitý se 48 Mpix + 16 Mpix + 12 Mpix senzory. Baterie s kapacitou 4000 mAh by měla podporovat rychlo-nabíjení Warp Charge 30T.

O něco lépe na tom určitě bude OnePlus 8 Pro, který by měl podle odhadů mít větší 6,65-palcový AMOLED displej, taktéž se 120 Hz frekvencí. Procesor a paměti identické se základní verzí, jen možná dojde i na 512 GB úložiště, ale není to zcela jisté. Zadní fotoaparát bude mít čtyři senzory a navrch z nich bude určitě ToF senzor. Pořádný skok k lepšímu by ale měla přinést 4500 mAh baterie se super rychlých 50W (10V/5A) nabíjením a 30W bezdrátovým nabíjením.

Jako poslední pak bude k mání odlehčený OnePlus 8 Lite se 6,4-palcovým AMOLED displejem a 90 Hz obnovovací frekvencí. Procesorem bude pravděpodobně některý z modelů Mediateku, asi Dimensity 1000. Je to však diskutabilní, protože podle všeho u Lite modelu nebude podpora 5G. Foto vybavení by také teoreticky mohlo být stejné jako u základního modelu a baterie také s kapacitou 4000 mAh. Tak teď ještě nějaké sympatické ceny u všech modelů a můžeme se začít těšit.