Tak pro vás dnes máme ještě jedno potvrzení představovačky chystaného špičkového telefonu. Po OnePlus se na sociálních sítích rozhoupali k činu i v Meizu, jen nějak zapomněli na konkrétní datum. Musíme se tak spokojit s tím, že vlajkový model Meizu 17 5G se oficiálně představí někdy v průběhu dubna. Nic moc dalšího se v příspěvku na Weibo neobjevilo a tak musíme sáhnout opět jen ke spekulacím a dohadům. Každopádně se ale bude jednat o první 5G telefon této značky.

Meizu v poslední době nezažívá zrovna povedené období, protože se pomalu propadá v žebříčku prodejů a slavné časy náležitosti k absolutní čínské smetánce jsou minulostí. Je to trochu paradox, protože z jejich dílny vychází velmi povedené modely, které ale sráží ne zcela odladěný systém FlymeOS a problémy s distribucí, či absence globální podpory. Je to určitě škoda, protože Meizu jako jedni z mála stále trvají na symetrickém designu displeje a jejich telefony většinou nemají žádná vykousnutí ani průstřely.

A nejinak by tomu mělo být u Meizu 17 5G, což potvrzují i první snímky telefonu. Dočkáme se tak extra tenkých rámečků displeje po všech stranách a integrované čtečky otisků prstů. S největší pravděpodobností také špičkového procesoru Snapdragon 865 a velké baterie. Zbytek specifikací si firma drží hezky pod pokličkou a zatím tak neexistují žádné další detaily. Tvůrci se budou určitě snažit zabojovat i cenou, protože minulá generace patřila k nejdostupnějším kouskům se špičkovým hardwarem. Tak snad toho v příštích dnech bude o telefonu více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.