Společnost Oppo je kromě jiného pověstná tím, že se snaží stále inovovat a zvyšovat rychlost nabíjení. Poměrně pravidelně se na síti objevují informace o jejich nabíjení VOOC. Například v rámci kabelového nabíjení můžeme vzpomenout na Super VOOC 2.0 s výkonem 65 W. Ví se také, že v přípravě je i bezdrátové nabíjení s výkonem 30 W. To by se mělo v dohledné době objevit u prémiových telefonů. Oppo totiž hlásí, že toto bezdrátové nabíjení je přichystáno pro komerční využívání.

V souvislosti s bezdrátovým nabíjením a jeho komerčním využíváním je podmínkou, aby daný výrobce byl členem konsorcia Wireless Power. Oppo je členem tohoto sdružení od ledna/januára loňského roku. Proto mu v podstatě nic nebrání v komerčním využití technologie bezdrátového nabíjení. Tak trochu se očekávalo, že podporu 30 W bezdrátového nabíjení budou mít už telefony řady Find X2, ale jak víme, není tomu tak.

Důvodem je podle portálu XDA Developers práce na vyladění technologie tak, aby nabíjení bylo účinnější a bezpečnější a nevedlo k nadměrnému přehřívání nabíjeného zařízení. K nabíjení byla přidána i funkce HVDC pro detekci kovových předmětů. Tato funkce ve chvíli kdy objeví cizí kovový předmět nabíjení okamžitě zastaví. Dále podle Edwarda Tiana, který pracuje na vývoji tohoto bezdrátového nabíjení, je po technické stránce připraveno a nabíjení bude v budoucnu možno bez problémů využívat. Dodal také, že telefony s touto technologií by mohly mít i podporu 65 W Super VOOC. Tedy velmi rychlého kabelového nabíjení, kterou nyní najdeme u Find X2. Technologii 30 W bezdrátového nabíjení by kromě telefonu Oppo mohly podporovat i přístroje společností OnePlus, Vivo, Realme a iQOO, které jsou členy skupiny BBK Electronics.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.