Značka Honor se chystá na představení telefonů řady Honor 30. Řada by podle tipařů měla být uvedena dřív než obvykle, a to dost možná už v průběhu dubna/apríla. Kromě vlajkových modelů Honor 30 a jeho Pro verze by měl být součástí této série i model Honor 30S. Jméno tohoto telefonu totiž problesklo v marketingové kampani značky. Mělo by jít údajně o nástupce přístroje Honor 20S, který je osazen procesorem Kirin 810 a uveden byl loni v září/septembri. Je tedy pravděpodobné, že i letošní model bude spadat do střední třídy.

A vzhledem k tomu, že čínská síť nikdy nespí, můžeme se dnes mrknout na renderovaný obrázek zadního panelu telefonu Honor 30S. Ovšem tak daleko, aby byly zveřejněny i odhadované parametry, už tipaři nešli. Pokud se tedy render zakládá na pravdě, můžeme říci, že design se drží linie s velkým obdélníkovým modulem fotoaparátu. Není to nic, co bychom už neviděli a zdá se, že tento trend se letos zalíbil mnoha výrobcům chytrých telefonů.

Pravá hrana telefonu je klasicky osazena kolébkou hlasitosti a je pravděpodobné, že snímač otisků prstů bude integrován do tlačítka pro zapnutí a vypnutí přístroje. Nic moc víc se z renderu vyčíst nedá, takže budeme zas tak trochu tipovat. Vzhledem k tomu, že Honor 20S měl trojitý fotoaparát ve vertikálním modulu, můžeme tipnout, hlavně podle velikosti, že Honor 30S by mohl mít v modulu čtyři snímače i LED blesk. A když už jsme v tom tipování, tak zkusíme i cenu. Loňský model začínal na ceně 272 dolary, cena letošního verze by tedy mohla být přibližně stejná, nebo malinko vyšší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.