Dnešní představovačka Redmi byla pro mnohé fanoušky lehce zmatečná, protože jsme se nedočkali základního modelu a byly nám představeny modely Redmi Note 9 Pro Max a Redmi Note 9 Pro. Max variantu už vám Hana představila v článku před pár hodinami a tak na moji maličkost zbývá jen Pro verze. Poměrně překvapivě jsou rozdíly velmi dietní a Redmi tak podle mého spíše zákazníky matou. Ale snad ví co dělají, protože jde opravdu o velmi podobné telefony.

Stejně jako Max verze má i Pro 6,67-palcový FullHD+ IPS displej s průstřelem, ve kterém se ale skrývá pouze 16 Mpix selfie kamerka. Identický je i procesor Snapdragon 720G a variabilitu tak najdeme jen v paměťových variacích, kde jsou k mání 4 GB +64 GB a 6 GB + 128 GB modely. Opět se dočkáme 5020 mAh baterie s 18 nabíjením, 3.5mm audio jacku, IR blasteru, podpory NaviIC nebo voděodolného nátěru P2i. Jedinou pořádnou zbývající změnou tak je změna hlavního senzoru, kde se ze 64 Mpix dostaneme na 48 Mpix a 8 + 5 + 2 Mpix doprovodné senzory zůstanou shodné.

Do prodeje se modely Redmi Note 9 Pro ve stejných barvách (Aurora Blue, Glacier White a Interstellar Black) dostanou o něco dříve 17. března a v přepočtu budou stát 175 dolarů za 4GB/64GB verzi a 215 dolarů za 6GB/128GB verzi. Zatím se hovořilo pouze o indické dostupnosti, takže globální data zatím netušíme. Do Číny se tyto „pouze-4G“ telefony asi ani nepodívají, protože by tam měly být představeny jiné verze s procesory Mediatek Dimensity 5G. A Evropa ? Uvidíme…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.