K představení telefonů řady Redmi Note 9 by mělo dojít už zítra v Indii. Řadu tvoří dva modely, a to Redmi Note 9 a Note 9 Pro. O Pro verzi se dosud mluvilo poměrně hodně a také už tento telefon prošel testy Geekbench. Díky tomu víme, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 720G. O standardním modelu se ví snad jen to, že bude osazen jiným čipsetem. Jakým? Na to by opět mohl odpovědět výpis z Geekbench. Tam se totiž telefon objevil s kódovým označením Xiaomi Merlin.

Z výpisu lze vyčíst, že Redmi Note 9 byl testován s procesorem z dílen MediaTek s označením ARM MT6769V/CZ. Je to osmi jádrový čipset s taktem 1,80 GHz. Mohlo by tedy jít o Helio G70. Pro potvrzení tohoto odhadu můžeme sáhnout například po Geekbench výpisu telefonu Realme C3. Skóre Realme modelu a Redmi Note 9 je téměř identické. A protože je Realme C3 osazen procesorem Helio G70, stejný čipset bychom měli najít i u chystaného Redmi stroje.

Stejný procesor má i loňský model Redmi Note 8 Pro. Samozřejmě se dá mluvit o jakémsi posunu u standardní verze Note 9, ale rozhodně Helio G70 nelze v rámci výkonu srovnávat se Snapdragonem 720G, který dostane letošní Pro verze Note 9. Aby byl výčet parametrů, které jsou uvedeny v Geekbench výpisu úplný, dodejme, že standardní Note 9 byl testován s 6 GB operační paměti a systémem Android 10. V Single-core testu získal telefon 345 bodů a ve více jádrovém testu pak 1247 bodů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.