Výrobci chytrých telefonů se s každým novým top procesorem snaží zvyšovat výkon svých prémiových modelů. Mnozí potenciální kupci totiž chtějí silný a výkonný stroj a určitým vodítkem při jeho výběru by mohly být i testy Antutu. Ty samozřejmě nemusí být vždy směrodatné a daný telefon se při reálném používání může chovat jinak. Ostatně není žádným tajemstvím, že mnozí výrobci nastaví své telefony tak, aby při detekování benchmarkových testů pracovaly na plný výkon. Stále však platí, že Antutu je nejpopulárnějším testem pro výkonnost. Prošel jimi i zbrusu nový model Oppo Find X2 Pro, který se okamžitě stal nekorunovaným králem tohoto benchmarku.

Společnost Oppo se výkonem svého novinkového stroje Oppo Find X2 Pro už stačila pochlubit na čínské síti. Telefon totiž nasbíral v Antutu 637099 bodů, což je podle výrobce zatím nejvyšší možné skóre u přístrojů s procesorem Snapdragon 865. Na druhou stranu výrobce připustil, že telefon byl testován v laboratorních podmínkách v ledem chlazeném boxu. Telefon tedy skutečně jel na plný výkon bez rizika přehřátí. Toho však nebude možno dosáhnout při běžné pokojové teplotě. Reálné skóre je tedy podstatně nižší, konkrétně 611627 bodů.

Vysoké skóre v Antutu však není jedinou věcí, kterou se Find X2 Pro může pochlubit. Velmi dobře zabodoval i při prověřování na platformě DxOMark. Tam získal celkové skóre 124 body, kdy za fotografie má 134 body a za video 104 body. Svým celkovým bodovým ziskem se tak v době testování vyrovnal modelu Xiaomi Mi 10 Pro. Výsledky z benchmarků tedy ukazují na to, co si nejen výrobce od telefonu sliboval. Solidní výkon, slušná foto výbava a také velmi rychlé 65 W nabíjení by mohlo být silným lákadlem pro koupi tohoto stroje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.