Už se také těšíte na letošní řadu telefonů OnePlus? My ano. A to hlavně proto, že oba modely, tedy jak OnePlus 8, tak i jeho Pro verze by měly mít hned několik vylepšení. Kromě bezdrátového nabíjení aspoň u Pro verze, by to měla být i podpora 5G sítí. A to, že ji budou mít oba dva modely, je již potvrzeno. Nejen na čínské síti, ale i na oficiálním twitterovém účtu společnosti. OnePlus tedy letos dává modelům s výhradní podporou 4G sbohem.

To, že bychom se skutečně mohli spolehnout na to, že podporu 5G dostanou oba modely řady OnePlus 8, dokazuje i tweet Pete Laua, který tvrdí, že se společností Qualcomm OnePlus zahájil éru 5G a už se nemůžou dočkat, co bude dál. Procesor Snapdragon 865 sice nemá vestavěný 5G modem, ale je výrobcům telefonů dodáván s modemem Snapdragon X55 5G, takže by byla škoda toho nevyužít. I když… například telefon iQOO 3 je osazen tímto čipsetem, ale podporuje jen 4G, protože výrobce podporu 5G deaktivoval. Důvodem je prý poměrně malé komerční nasazení 5G sítí.

Jestli všechno klapne podle zatím nepotvrzených zvěstí, mohli bychom se řady OnePlus 8 dočkat už v příštím měsíci. A to je poměrně o dost dřív, než byly první vlajkové lodě OnePlus dosud prezentovány. Každopádně půjde o zajímavou představovačku ať už proběhne kdykoli, protože tipaři odhadují, že letošní modely by mohly patřit mezi ty nejžádanější. jistě, konkurence je veliká, ale OnePlus může nabídnout velmi dobrou podporu u aktualizací, výtečný poměr cena/výkon, skvělé parametry a navíc jejich komunikace v rámci komunity fanoušků je příkladná. Navíc letošní novinky by měly dostat vše, co fanouškům u předchozích modelů chybělo. Ať už jde o bezdrátové nabíjení, fotoaparát se čtyřmi snímači a nebo 120 Hz obnovovací frekvenci displeje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.