Před pár měsíci se na internetu s velkou pompou objevila kampaň propagující ohebný telefon Escobar Fold 2, za kterým měla stát společnost bratra neslavně proslulého drogového bosse Pabla Escobara. Slibovaný telefon měl stát sympatických 399 dolarů a zveřejněné parametry v podstatě stínovaly výbavu Samsungu Galaxy Fold, takže bylo jasné, že něco není v pořádku. Ale na polonahé modelky v propagačních slotech se hezky dívalo, takže člověk vše pustil z hlavy jako virální bizár. Tím však vše neskončilo.

Telefon si totiž šlo i předobjednat a před několika dny někteří ze známých Youtouberů a recenzentů zlatý zázrak opravdu dostali do rukou. A světe div se, opravdu se jedná o evidentní podvod. Celý slavný Escobar Fold 2 je totiž pouze Samsung Galaxy Fold opatřený zlatým nátěrem, několika wallpapery s Pablem a ikonami ukradenými z One UI. Jinak opravdu nic nového nenabídne. Pro lepší představu se mrkněte na následující video Marquese Brownleeho, ať se můžete Potěmkinovou vesnicí pokochat také.

Navzdory falešnému marketingu by se mohlo zdát, že ohebný Samsung Galaxy Fold se zlatým nátěrem je za 399 dolarů láce, ale opak je pravdou. Pokud si myslíte, že normální smrtelník za tuto cenu od Escobarů reálně dostane, tak jste rozhodně na omylu. Telefon evidentně dostalo jen pár vybraných známých jmen a zbytek zájemců s největší pravděpodobností žádnou zásilku neuvidí. Někteří nenapravitelní optimisté sice ještě zkouší argumentovat, že se jedná o praní špinavých peněz z drog a cena je tak klidně reálné, ale na to opravdu existují mnohem efektnější kanály… Každopádně se něčemu podobnému obloukem vyhněte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.