V posledních týdnech jsme měli možnost vidět celou řadu spekulací o možném brzkém vydání globální verze Oppo Reno 3 Pro, ale zatím se nic podobného nepoštěstilo. Na druhou stranu se dnes dostala na světlo informace, že je na spadnutí uvolnění globální verze základního modelu Oppo Reno 3. Nepůjde ale o stejný telefon, který se v Číně představil v prosinci loňského roku, ale mírně upravený model s jiným procesorem. A výrazně starším procesorem nutno dodat.

Informace pochází od indického leakstera Ishana Agarwala a na první pohled vypadají poměrně věrohodně. Hlavní změnou u globální verze Oppo Reno 3 by podle něj mělo být použití procesoru Helio P90 oproti Dimensity 1000L u čínské verze. To je masivní skok do minulosti a skoro se nabízí otázka, zda se informace nemýlí v jednom písmenku a nejde o moderní Helio G90(T). Použití zastaralého Helio P90 (představení v prosinci 2018) opravdu moc nedává smysl a telefon bude hned zkraje skoro neprodejný.

Speciálně vzhledem ke zbytku parametrů, které jsou velmi solidní, ať už se jedná o 6,44-palcový FullHD+ AMOLED displej s kapkovitým vykousnutím nebo sestavu fotoaparátů. Ta je totiž oproti čínské verzi také odlišná a zahrnuje 44 Mpix selfie kamerku a 48 Mpix (f/1.8) + 13 Mpix telefoto + 8 Mpix ultra-wide + 2 Mpix monochroma senzory zadního fotoaparátu. Dále pak telefon údajně nabídne 4025 mAh kapacitu baterie a měl by být k dostání ve třech barevných variantách – bílá, černá a modrá. Ale zatím nejsou k dispozici ani detaily o ceně a datu vydání, takže se vše může ještě změnit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.