Tak to dnes máme konečně černé na bílém a to při pohledu na titulní obrázek opravdu doslova. Čínský gigant Huawei totiž dnes oficiálně potvrdil představovačku vlajkové řady telefonů Huawei P40, která proběhne 26. března. Původně se mělo jednat o oficiální velkou akci v Paříži, ale nakonec se vše kvůli koronaviru přesune na online území. Ostatně podobná online akce nebude pro Huawei žádnou novinkou, podobně nedávno představovali i Mate XS nebo nové MateBooky.

A telefony řady P40 samozřejmě budou oslňovat hlavně fotografickým vybavením. Dnešní malé teaser video toho v této oblasti mnoho neodhalilo, kromě jasně viditelného vystupujícího modulu fotoaparátu. Ten by podle posledních informací měl mít i novou PRISM periskopickou kamerku s 10x optickým zoomem nebo upravený 52 Mpix Sony IMX700 CMOS 1/1.33″ senzor. Ten by také údajně měl být 16-pixelový binning, takže by výsledné fotografie byly 3.25 Mpix se superpixely velikosti 4.48μm. Což by znamenalo fantastické výkony zejména v horším osvětlení. Pro varianta by pak také měla nabídnout mnohem širší ohniskovou vzdálenost 18-240 mm, oproti 24-125 mm u P30 Pro.

A na internetu už se také objevily i obrázky specializovaných designových verzí Huawei P40, ke kterým je dokonce i přiřazena evropská cena v eurech. A základní model za 999 euro v podobě 8 GB + 128 GB opravdu nevypadá zrovna lacině. Podobná cenovka se čekala spíše od Pro modelu a tak musíme doufat, že jde opravdu jen o navýšené ceny speciálních edic. A když jsme apropo u těch extra speciálních edic, tak bude k mání i Aerospace Edition telefonu za hezky 12.499 euro. Případně si za 2249 můžete nadesignovat vzhled telefonu sami. A to se vyplatí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.