Většině našich čtenářů není Youtube tvůrce JerryRigEverything neznámý, protože se už dlouhou dobu zabývá výrobou videí testujících extrémními způsoby odolnost telefonů. Do spárů se mu čerstvě dostalo Xiaomi Mi Note 10, které bylo oficiálně představeno v listopadu loňského roku. Jedná se o první telefon od Xiaomi se 108 Mpix hlavním foto-senzorem, pěticí zadních senzorů celkově a povedl se mu husarský kousek vyšplháním na samotný vrchol benchmarku DxOMark. Ale jak je na tom s odolností v likvidačních testech ?

Pro začátek můžeme zmínit výrok přímo tvůrců z JerryRigEverything, podle kterých zatím žádný telefon od Xiaomi neodcházel z testů nezlomen. Doslova a do písmene. Mi Note 10 se tak mohlo stát prvním a kompletní průběh testu můžete zhlédnout ve videu níže. Testy trapitelů vždy začínají pokusy o poškrábání displeje a telefon si vedl velmi solidně, AMOLED displej a ochranné sklo vydrželo bez škrábanců až do tvrdosti objektů 6-7. Ještě lépe si pak vedlo ochranné sklo na čočkách fotoaparátů, stejně jako čtečka otisků prstů.

Dalším krokem v pokusech o likvidaci telefonu je test ohněm a i v této kategorii displej Mi Note 10 nezklamal a 30 vteřin pod plamenem zapalovače nemělo trvalé následky. Samozřejmě královskou disciplínou je test ohebnosti a pokus o zlomení telefon. Tady se konečně ukázala odolnost tohoto modelu v plné kráse, protože Mi Note 10 jako vůbec první telefon od Xiaomi v historii přežil tento brutální test bez ztráty kytičky. Tvůrci tak mohli uznale prohlásit, že se jedná o zatím nejodolnější kousek této značky. Tak uvidíme jak si povede Mi 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.