Snímač otisků prstů integrovaný do LCD displeje byl donedávna tak trochu oříšek. U levnějších telefonů jsme se bez takové čtečky prostě museli obejít. V současné době ji najdeme jen u OLED obrazovek. Ovšem už loni se zdálo, že by se mohlo blýskat na lepší časy, protože společnost Huawei naznačovala, že pracuje na telefonu s LCD displejem a integrovanou čtečkou otisků. Také z Redmi ale přichází dobrá zpráva. CEO Redmi, Lu Weibing, totiž na čínském Weibo hlásí, že značka je připravena na sériovou výrobu snímače otisků pro LCD panely.

Weibing také zveřejnil opravdu velmi krátké video s funkčním snímačem otisků pod LCD displejem. O jaký telefon s touto kombinací parametrů jde však není zřejmé. Je tedy možné, že je to zatím jen prototyp. CEO Redmi také vysvětlil jaké problémy museli vývojáři překonávat, než se jim podařilo snímač otisků implementovat pod LCD displej. Bylo nutno použít vysoce propustný filtr, který zajišťuje dostatečný průchod infračerveného světla displejem nad senzorem.

Přesné detaily celého technologického postupu Weibing neuvádí, ale tvrdí, že vše je otázkou velké přesnosti. Ať už je to jak chce, dostat snímač otisků pod LCD displej by mohlo mít poměrně velký vliv na prodejnost levnějších telefonů s touto technologií. Ti, kteří čtečku pod displejem mají a používají ji, nešetří chválou. A právě proto mnozí z potenciálních kupců raději přidají nějakou tu korunu navíc, aby byl jejich telefon vybaven takovou technologií.

Redmi

Takže jestli se Redmi skutečně podaří rozjet sériovou výrobu, mohli bychom jejich první přístroj s LCD panelem a čtečkou pod ním vidět už během letošního roku. A kdybychom si měli tipnout, mohl by to být například Redmi 9. Samozřejmě důležitým prvkem bude i to, jak bude snímač přesný a rychlý.