Pokud jste si v posledních dnech chtěli stáhnout některou z populárních benchmarkových aplikací Antutu ( tedy AnTuTu 3D Bench, AnTuTu Benchmark a AITUTU Benchmark) z Play Store, tak jste asi byli poměrně překvapení. Google totiž ze svého obchodu totiž kompletně odstranil všechny varianty těchto benchmarků a fanouškům tak zůstaly oči pro pláč. A protože kolegové z Gizchina.com byli jedni z prvních, kteří si problému všimli, tak se jim také dostalo oficiální reakce a vysvětlení přímo od tvůrců z Antutu.

K celé kauze se vyjádřila globální marketingová manažerka Amelie Liu a podle jejích slov se jedná hlavně o jedno velké nedorozumění. Antutu obdrželi 7.března od Google informace o tom, že jejich aplikace jsou s okamžitou platností staženy z Play Store v závislosti na propojenosti s firmou Cheetah Mobile. Ta se údajně provinila opakovaným porušováním pravidel a nemá celkově dobrou reputaci mezi mobilní komunitou. Osobně jim nezapomenu akvizici a v podstatě zničení nejlepšího mobilního prohlížeče obrázků pro Android, QuickPic. Každopádně právě tato spojitost s Cheetah Mobile se stala důvodem odstranění benchmarků z Play Store.

Podle vyjádření Antutu ale Antutu nepatří Cheetah Mobile a firma je zcela nezávislá s vlastním Google Play vývojářským účtem. Cheetah Mobile je pouze jedním z držitelů akcií a Antutu si od nich v minulosti kupovali právní služby. Nikdy však nepropagovali produkty Cheetah Mobile, ani s ní v rámci Play Store nikdy nebyli propojeni. Údajně také pracují na rychlé nápravě situaci s změně i veškerých právních kliček a obezliček, aby byli všichni spokojeni. Uvidíme jak se vše v příštích dnech vyvrbí a prozatím musí fanoušci Antutu vzít zavděk jen manuální možností stažení aplikací přímo z jejich stránek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.