Revoluční skládací smartphone Huawei Mate Xs, který je plný nejnovějších technologií a je považován za nejmodernější zařízení Huawei s čipovou sadou Kirin 990 5G SoC a vylepšenou konstrukcí kloubu Falcon Wing, bude již brzy k dispozici i na českém trhu. V předprodeji si jej můžete objednat již od 16.3. do 22.3. za cenu 59 999 Kč. K nákupu obdržíte speciální kožené pouzdro. Do prodeje zamíří 23. března a k dostání bude pouze ve značkové prodejně Huawei v pražském Quadriu, v Huawei Experience Store ve Westfield Chodov a na e-shopu Huawei.

V případě skládacího modelu Mate Xs jde o upgradovanou verzi loňského Mate X. Letošní verze by měla být rychlejší, výkonnější a samozřejmě také dražší. Navíc by skládací Mate Xs měl být i lehčí, měl by mít užší rámečky a vylepšení doznala i konstrukce závěsů pro složení displeje. Výrobce tvrdí, že v případě systému závěsů bylo použito speciálních materiálů a technologických procesů. V nejvíce namáhaných částech byl použit tekutý kov na bázi zirkonia, jehož pevnost lze srovnat s titanovou slitinou.

Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs specifikace

Mate Xs má stále 8 palcový displej v rozloženém stavu. Po složení je úhlopříčka obrazovky 6,6 palce na přední straně a 6,38 palce na straně zadní. Procesor Kirin 980 s modemem Balong 5000 nahradil čipset Kirin 990. To by mělo mít vliv na poměrné zvýšení výkonu CPU, GPU a také NPU. Procesor doplní 8 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště.

Baterie má kapacitu 4500 mAh s rychlým 55 W nabíjením. V případě foto výbavy nehledejme změny. Je totiž stejná jako původního Mate X , takže hlavní fotoaparát tvoří snímače 40 MPix, 16 Mpix a 8 Mpix.