Včera oficiálně představené špičkové Oppo Find X2 Pro vtrhlo na scénu s plnou parádou, protože okamžitě po vydání telefonu se dostaly na svět i recenze jeho fotoaparátu v DxOMarku. A tento benchmark je v dnešní době nejprestižnějším měřítkem kvality telefonů, takže dobytí trůnu opravdu něco znamená. Oppo Find X2 Pro totiž dorovnalo shodným bodovým ziskem současného vládce Xiaomi Mi 10 Pro a pro značku jde rozhodně o velký úspěch.

 

Oppo totiž vždy dělalo kvalitní telefony, ale nikdy nešlo o ty pravé „top“ modely právě v oblasti mobilní fotografie, takže posun je znatelný. Dosažené celkové skóre 124 bodů a veškeré další bodování podkategorií (134 bodů fotografie a 104 bodů video) je zcela identické s Xiaomi Mi 10 Pro, takže se nedá zatím určitě absolutní vítěz. Recenze DxOMarku je veskrze pozitivní a vyzdvihuje vynikající autofokus, dobré barevné podání, minimum šumu ve všech podmínkách a spoustu dalšího. Laickým okem mi ale ve většině kategorií připadá přímé porovnání se snímky Mi 10 Pro jako výhoda pro Xiaomi. Nebo máte jiný názor ?

Každopádně jde o další potvrzení faktu, že nezáleží čistě na rozlišení senzoru fotoaparátů, případně jejich počtu. Oppo Find X2 Pro si totiž vystačí „jen“ s trojicí senzorů, i když hned dva z nich je 48 Mpix. Uvidíme jak dopadne test Samsungu S20 Ultra, který má hardwarově hodně společného se Xiaomi Mi 10 Pro. A samozřejmě do celého pořadí žebříčku DxOMarku bude rozhodně chtít promluvit i chystaný Huawei P40 Pro. Tak jen houšť a větší kapky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.