Společnost Motorola nás poměrně dlouho natahovala s představovačkou standardního modelu Moto G8. Uvedení dvou telefonů této populární řady totiž proběhlo loni v říjnu/októbri a telefony G8 Plus a G8 Play tak už čtyři měsíce figurují na trhu. Následně se očekávalo, že by „géosmička“ mohla být prezentována společně se skládacím strojem Razr, ale ani tehdy jsme se jí nedočkali. Ale nyní je konečně na světě, sice jen prostřednictvím příspěvku na blogu výrobce, ale všechny specifikace jsou zveřejněny.

Hlavní parametry

Podobně jako jeho sourozenci má i standardní model Moto G8 displej s „dírou“ pro přední kameru. Samotná LCD obrazovka má úhlopříčku 6,4 palce a rozlišení 1560×720 pixelů. Poměr stran je 19:9 a jemnost 269 ppi. Telefon pohání procesor Snapdragon 665. Kombinace pamětí je 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit až na 512 GB. Moto G8 má hybridní slot pro SIM karty a microSD kartu.

Baterie má kapacitu 4000 mAh a výrobce tvrdí, že by měla vydržet až 40 hodin běžného používání. Akumulátor podporuje nabíjení s výkonem jen 10 W. Operačním systémem je Android 10 s nadstavbou Moto Experience. Výrobce potvrdil i určitý stupeň odolnosti vůči vodě, takže lehké postříkání vodou by přístroji nemělo uškodit. V rámci konektivity nechybí LTE, Bluetooth 5.0, GPS, AGPS, LTEPP, SUPL, Glonass, Galileo, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/a/ac a 3,5 mm audio jack.

Fotoaparáty

Přední kamera uložená v „díře“ v displeji má rozlišení 8 Mpix se světelností f/2.0. Zadní fotoaparát tvoří tři snímače. Primární senzor má 16 MPix a clonu f/1.7, sekundární snímač dostal 8 Mpix a funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 118 stupňů. Posledním do party je 2 MPix senzor, který by měl posloužit při focení makro snímků. Doplňme ještě, že na zadním panelu je i snímač otisků prstů.

Cena a dostupnost

Moto G8 se stejně jako ostatní modely této řady začne primárně prodávat na brazilském trhu. K dispozici je v barvách Pearl White a Neon Blue. Cena je nastavena na 1290 brazilských realů, což je zhruba 280 dolarů. Telefon by se měl postupně podívat i na další trhy, a to do Asie, Austrálie, Latinské Ameriky a Evropy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.