Fandové značky OnePlus už napjatě čekají na letošní řadu telefonů. Ta by kromě modelu OnePlus 8 měla obsahovat i OnePlus 8 Pro a údajně i Lite verzi. A určitě dobrou zprávou je i to, že bychom se letošní řady mohli dočkat dříve než obvykle. Konkrétně se mluví o polovině dubna/apríla. S dřívějším termínem představovačky není nouze o různé zvěsti a informace o chystaných telefonech. Dnes se podíváme na model OnePlus 8 Pro.

Jistě si vzpomenete na dobu, kdy Pete Lau zdůvodňoval, proč zatím žádný z jejich telefonů neměl podporu bezdrátového nabíjení. Tvrdil, že dosud není bezdrátové nabíjení stejně rychlé jako jejich kabelové nabíjení Warp Charge. Nevyloučil však, že v budoucnu bezdrátové nabíjení využijí. Na začátku letošního roku se společnost OnePlus stala členem konzorcia Wireless Power, které licencuje bezdrátové nabíjení. A právě v té době se začalo spekulovat o tom, že minimálně jeden z letošních modelů OnePlus bude možno bezdrátově nabíjet.

Podle posledních zpráv na stránkách 91mobiles bude tím vyvoleným model OnePlus 8 Pro. Ten by měl mít podporu bezdrátového nabíjení s výkonem 30 W. Kabelové nabíjení by mělo mít výkon až 50 W. Kromě toho bychom se měli dočkat i podpory 5G a samozřejmě procesoru Snapdragon 865. AMOLED displej by měl mít úhlopříčku 6,65 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Výrobce zde také poprvé využije čtyř snímačů hlavního fotoaparát s novým ToF senzorem. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a operačním systémem bude Android 10 s nadstavbou Oxygen OS 10. Podobné specifikace by měl mít i standardní model, ale podpora bezdrátového nabíjení a 5G zatím není potvrzena.