Tento měsíc je a ještě bude plný prezentací nových telefonů. Je to dáno i tím, že letošní veletrh MWC byl kvůli epidemii koronaviru zrušen a ti výrobci, kteří tam chtěli vystavovat, museli své akce přesunout. Hned na začátku března/marca byly vydány herní telefony Black Shark 3 a 3 Pro, které okamžitě zaujaly fanoušky podobných strojů. A pomalu se už můžeme těšit na další herní přístroj, který bude silným konkurentem „černého žraloka“. Ano, na 12. března/marca je připravena představovačka modelu Nubia Red Magic 5G.

Že půjde o pořádné herní monstrum dává tušit i skvělý výsledek v testech Antutu. Zde totiž Nubia Red Magic 5G nasbírala absolutně nejvyšší skóre jaké bylo v těchto testech dosaženo. Telefon se chlubí nejen procesorem Snapdragon 865, ale také 144 Hz obnovovací frekvencí displeje. Půjde vlastně o první herní telefon s 5G a takovouto obnovovací frekvencí. A díky kratinkému videu, které zavěsil CEO Nubia, pan Ni Fei na čínské síti víme, že Red Magic 5G bude mít i transparentní verzi. Průhledná záda telefonu vypadají působivě a skrze ně je vidět otáčející se vestavěný ventilátor.

Možná si vzpomenete, že společnost Xiaomi také vydala transparentní edici, konkrétně Mi 8 Explorer Edition. Ovšem průhledná záda, byť vypadala velmi efektně, byla tak trochu kašírovaná. Kryt byl podlepen 3D obrázkem vnitřních součástek. U Red Magic 5G to bude podobné, reálný bude jen zmiňovaný ventilátor. Samozřejmě podlepení 3D tiskem je v podstatě estetickým řešení, protože pohled na vnitřní části telefonu není zas až tak působivý. Ale přiznejme si, že i tak je to docela zajímavý počin a lákadlo pro potenciální kupce. A když už jsme u těch kupců, ti budou muset počítat s tím, že transparentní edice bude určitě dražší než standardní verze.