Po loňském uvedení telefonů Pixel 4 a Pixel 4 XL se jako vždy očekává i představení jejich levnějšího sourozence Google Pixel 4a. Ten je, logicky, nástupcem modelu Pixel 3a. Podobně jako Pixel 3a by měl být i Pixel 4a uveden na letošní vývojářské konferenci Google I/O. Ovšem letos to bude s představovačkou telefonu poněkud komplikovanější, protože Google svou vývojářskou konferenci, která měla proběhnout v polovině května/mája zrušil.

Čínští tipaři však nezahálejí a servírují reálné fotky Google Pixel 4a. Ze snímků nelze vyčíst nic jiného než jen to, jak bude chystaný telefon vypadat. Na první pohled je jasné, že Pixel 4a bude poněkud menšího vzrůstu a bude snadno ovladatelný jednou rukou. Jeho rohy jsou výrazně oblé a rámečky kolem displeje, snad kromě brady, docela tenké. V levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední kameru.

Na zadním panelu je v pravém horním rohu uložen fotoaparát. Má jen jeden snímač, který je společně s LED bleskem nacpán do čtvercového modulu. Modul sice vypadá poněkud nepatřičně, ale je jasné, že výrobce chtěl dodržet designovou linii modelů Pixel 4. Pod fotoaparátem, zhruba v horní třetině zad, je snímač otisků prstů. A jak by to mohlo vypadat s parametry telefonu? Tipaři odhadují, že úhlopříčka displeje by mohla mít 5,7 nebo 5,8 palce. Údajně by neměl chybět 3,5 mm audio jack a port USB-C. Naopak potvrzen je procesor Snapdragon 730. Po zrušení „živé“ konference lze očekávat, že Pixel 4a bude představen online.