Telefony od značky OnePlus historicky vždy sázely na procesory od Qualcommu, ale letos se možná dočkáme i malé revoluční změny. Ta údajně přijde se zbrusu novou „Lite“ řadou telefonů a OnePlus 8 Lite podle mnohých poprvé dostane procesor od Mediateku. Což by vzhledem k velmi povedeným kusům od tohoto taiwanského výrobce z posledních měsíců nemusel být až tak špatný nápad. Dnes se nám do rukou dostaly další údajné parametry chystaného OnePlus 8 Lite a jsou poměrně obsáhlé, dokonce i včetně předpokládané ceny a data vydání.

Takže co od něj teoreticky můžeme čekat ? Tím hlavním, bude čipset Mediatek Dimensity 1000, což je nejnovější high-end kus křemíku tohoto výrobce s podporou 5G sítí, jader Cortex A77 nebo grafiky Mali G77MP9. Ten by mělo doplnit 8 GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti. Displej by měl být 6,4-palcový AMOLED s integrovanou čtečkou otisků prstů a 90 Hz obnovovací frekvencí. Hlavní fotoaparát pak vypadá na trojitý s 48 Mpix + 16 Mpix + 12 Mpix senzory. A 4000 mAh kapacita baterie s 30W rychlo-nabíjením je pak posledním dnešním kouskem do skládačky údajných parametrů.

Na první pohled se zdá, že podobná sestava specifikací moc na „Lite“ model nesedí, protože by se za ně nestyděly ani mnohé modely high-endu nebo vyšší střední třídy. Podle všeho však moc „Lite“ nebude ani cena, která by se měla pohybovat někde kolem 500 dolarů. Navíc si podle našich informací na OnePlus 8 Lite počkáme mnohem déle, než na klasické dva kousky nové řady. Ty by se teoreticky měly předvést někdy v polovině dubna, ale Lite model až někdy v červenci. No tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.