Celým světem už nějakou dobu hýbe epidemie koronaviru, ruší se veletrhy a mnozí výrobci se rozhodli své novinky prezentovat online. Přesto přese všechno bylo v únoru/februári nových telefonů představeno požehnaně. My se proto dnes podíváme na žebříček platformy Master Lu. Jde o Top 10 těch nejvýkonnějších přístrojů s Androidem právě za uplynulý měsíc.

Master Lu je podobná benchmarková platforma jako třeba Antutu a podobně jako Antutu vydává každým měsícem aktuální přehled toho nejlepšího, co je v rámci výkonu na trhu. A protože v únoru byla představena hromada zařízení se špičkovými procesory pojďme se podívat, které z telefonů se do Top 10 dostaly. Jednou z představených hvězd byla v uplynulém měsíci řada Samsung Galaxy S20. Asi nikoho nepřekvapí, že tyto telefony obsadily čelní příčky žebříčku Master Lu. Na první příče se umístil model Galaxy S20 Ultra 5G, na druhé Galaxy S20 Plus 5G a na třetí pak Galaxy S20 5G. Dodejme, že telefony jsou osazeny procesorem Samsung Exynos 990.

Čtvrté místo se podařilo urvat telefonu Realme X50 Pro. Jde o novou vlajkovou loď této značky s procesorem Snapdragon 865. Pátá příčka patří Xiaomi Mi 10 Pro a i zde najdeme čipset Snapdragon 865. Druhou polovinu žebříčku obsadily přístroje iQOO 3 5G, ZTE Axon 10s Pro, Xiaomi 10 a na chvostu Top 10 se drží dva skládací modely, a to Samsung Galaxy Z Flip a Huawei Mate Xs. Všech deset přístrojů má nejen výkonný procesor, ale také jejich další parametry a funkce jsou na špičkové úrovni. Proto asi skladba únorového žebříčku příliš nepřekvapí. Ovšem před námi je ještě řada nepředstavených top modelů, které se dozajista v příštích měsících ve výkonnostních žebříčcích objeví a zamíchají pořadím.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.