Společnost Oppo před pár dny oficiálně potvrdila, že připravuje chytré hodinky a představí je 6. března/marca společně s telefonem Find X2. Událost to bude jistě veliká, protože by zároveň s hodinkami a telefonem měly být uvedeny i produkty IoT. Ovšem ještě před představovačkou se podíváme trochu blíž na chystané Oppo Watch, protože na čínské síti kolují jak jejich rendery, tak i pár informací o jejich parametrech.

Dalo by se říci, že jedním z důležitých prvků u chytrých hodinek je displej. Pokud bychom se zaměřili na ciferník Oppo Watch jen v rámci designu, snadno poznáme, kde čerpal výrobce inspiraci. Ale i v tomto směru jde Oppo o krok dál než jeho Apple předloha. Hodinky Oppo totiž budou mít „hyperbolický“ flexibilní displej. Jde v podstatě o podobnou záležitost, jakou známe u telefonů pod názvem „vodopádový“ displej. Zakřivení obrazovky ve stylu vodopádu ukazuje i jeden z renderů. Displej má úhlopříčku 1,91 palce a 100% barvevný gamut DCI-P3. Jemnost je 326 pixelů.

Rám hodinek je kovový se dvěma tlačítky na pravé hraně. Řemínek je vyroben ze silikonu a podle všeho budou Oppo Watch nabízeny minimálně ve dvou barevných variantách, a to černá a zlatá. Najít bychom zde měli i podporu e-SIM, což by mělo umožnit přímé telefonování z hodinek a také odesílání zpráv. Očekává se i EKG senzor a samozřejmě i další běžné funkce. Je však pravděpodobné, že výrobce překvapí i nějakou tou inovací navíc. Dost možná nás překvapí i cena, o které zatím Oppo taktně mlčí. Vše podstatné však zjistíme už za dva dny.