Epidemie koronaviru se stává strašákem posledních dnů. Své „oběti“ má i na poli mobilních technologií. I když tyto oběti jsou proti lidským životům v podstatě zanedbatelné. Zrušen byl veletrh MWC a mnozí výrobci ruší své „živé“ prezentace nových produktů a pořádají online představovačky. Také Google z obav o své zaměstnance a další účastníky ruší svou každoroční vývojářskou konferenci Google I/O.

Konference se měla konat od 12. května/mája do 14. května/mája. Termín je to zatím dost vzdálený a epidemie se do té doby může vyvinout všelijak, ale opatrnosti není nikdy nazbyt. Zástupci společnosti uvádějí, že ruší „živou“ konference a nyní hledají adekvátní alternativu pro spojení s vývojáři. Vše nasvědčuje tomu, že konference proběhne online. Ti, kteří si už na konferenci Google I/O koupili vstupenky nemusí mít obavy, že jim propadnou. Společnost je připravena těmto účastníkům vrátit peníze za vstupenky do deseti dnů.

Během pravidelných jarních konferencí jsou obvykle oznámeny změny v nově připravované verzi operačního systému Android a případně i aktualizace GMS. Letos se také očekávalo, že bude prezentován chystaný telefon Pixel 4a, podobně jako loni modely Pixel 3a. I když jeho produkce je poněkud komplikovanější, protože Google přesunuje výrobu mimo Čínu. Ovšem zrušení letošní konference neohrozí práci na vývoji Androidu 11. Ta je stále v běhu a bude probíhat i nadále, i když pro některé vývojáře bude možná poněkud komplikovanější.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.