Dnes máme dobré zprávy zejména pro fanoušky telefonů značky OnePlus, protože si tento čínský výrobce s největší pravděpodobností pospíší s oficiálním představením nové řady. Podle dostupných zdrojů by se tak představení řady OnePlus 8 mohlo konat už v druhém dubnovém týdnu, tedy výrazně dříve než je jejich obvyklý produkční cyklus a jak se původně předpokládalo. Ke zrychlení firmu pravděpodobně nutí tvrdá konkurence ze strany Xiaomi, Samsungu a jiných, kteří už své špičkové modely nové generace mají na trhu.

V řadě OnePlus 8 by podle všeho měly být hned tři telefony a můžeme stručně shrnout zatím poslední spekulativní odhady ohledně jejich výbavy. Poprvé by se měla ukázat na trhu nová série OnePlus 8 Lite, který dostane do vínku i zbrusu nový design, 6,4-palcový displej s „průstřelem“, možná dokonce také s 90 Hz obnovovací frekvencí, trojitým zadním fotoaparátem a procesorem řady Mediatek Dimensity 1000. To by vypadalo na velmi slušně vybavený „Lite“ model, že ?

Standardní model OnePlus 8 by pak mohlo sdílet velké penzum parametrů s nejlepším Pro verzí, ale samozřejmě dojde k některým kompromisům. Displej by teoreticky měl být 6,5-palcový AMOLED FullHD+ se 120 Hz obnovovací frekvencí, procesorem Snapdragon 865, 6 GB / 8 GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti. Fotoaparát bude údajně také trojitý s hlavním 48 Mpix senzorem, 16 Mpix ultra-wide a 2 Mpix makro senzorem. 4000 mAh kapacita baterie si bude muset vystačit s rychlo-nabíjením Warp Charge 30T a vrabci na střeše si cvrlikají o možném 30W bezdrátovém nabíjení, což by byla pro značku premiéra.

Ještě lépe na tom samozřejmě bude OnePlus 8 Pro s 6,65-palcovým AMOLED QHD+ se 120 Hz, Snapdragonem 865 a podobnými porcemi paměti jako základní verze. Navrch ale přidá ještě čtvrtý ToF foto-senzor a makro snímač by měla nahradit telefoto čočka. Větší 4500 mAh baterie pak bude podporovat bleskové SuperWarp 50W nabíjení (10V/5A) a samozřejmě také 30W bezdrátové nabíjení. A ti největší optimisté jsou skálopevně přesvědčeni i o voděodolné certifikaci IP68. Bylo by to krásné, ale jde stále zatím bohužel jen o dohady a spekulace.