Technologie bezdrátového nabíjení není skutečně žádnou novinkou. Mnozí z výrobců se jí snaží dostat na své telefony a mezi uživateli, kteří takové přístroje vlastní, je poměrně oblíbená. To, oč tu v poslední době kráčí je rychlost, respektive výkon bezdrátového nabíjení. Stále v rámci rychlosti totiž zaostává za kabelovým nabíjením. Ovšem na druhou stranu je nutno dodat, že inovací v tomto segmentu stále přibývá a bezdrát postupně získává na rychlosti. Ti, kteří sledují scénu mobilních technologií jistě vědí, že například nedávno představený koncept Vivo Apex 2020 se pochlubil 60 W bezdrátovým nabíjením. Jde však o zařízení, které se nedostane do prodeje, takže se musíme poohlédnout po něčem, co by se v dohledné době mohlo dočkat komerčního využití. A tím by mohlo být Xiaomi 40 W bezdrátové nabíjení.

Bezdrátové nabíjení s výkonem 40 W

Nutno také dodat, že Xiaomi se v rámci inovací technologie poměrně daří. Od bezdrátového nabíjení s výkonem 10 W se postupně propracovali k výkonu 30 W. Nyní na čínské síti hlásí, že připravují Xiaomi 40 W bezdrátové nabíjení. Jako důkaz místo slibů představují i demo video. V něm je k vidění upravená verze telefonu Mi 10 Pro s 4000 mAh baterií. Tento testovací model je nabíjen bezdrátově pomocí nově vyvíjené 40 W technologie. Ta by měla přístroj nabít na 57% za pouhých 20 minut, přičemž plného nabití bylo dosaženo za 40 minut.

Jaké je však riziko, že by se bezdrátově nabíjený telefon přehřál? Xiaomi tvrdí, že prototyp bezdrátové nabíječky je vybaven vertikálním vzduchovým chladičem, který poměrně úspěšně reguluje teplotu při nabíjení a brání přehřátí nabíjeného zařízení. Dá se říci, že tento problém už výrobce úspěšně vyřešil u svého Mi Charge Turbo s výkonem 30 W. To je již komerčně používáno, takže je pravděpodobné, že i 40 W bezdrátové nabíjení by mohlo být v dohledné době uvedeno na trh. Rozdíl ve výkonu je jen 10 W, což není zas až takový dramatický skok, jehož řešení by mělo trvat nějak extra dlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.