Oficiálního představení telefonů Redmi Note 9 je už naplánováno na 12. března a proběhne na indické půdě. Stejně jako u minulé generace bychom se měli dočkat hned dvojice modelů a základní verzi doplní vylepšené Redmi Note 9 Pro. A protože se na webu 9TechEleven objevil údajný snímek zadní strany prototypu právě tohoto telefonu, tak se svojí troškou do mlýna přispěchal i koncept designér Benjamin Geskin. Na základě dostupných informací vytvořil pravděpodobný vzhled telefonu a my ho samozřejmě musíme sdílet.

Už ze včerejšího teaseru na indických stránkách je jasné, že by modely řady Redmi Note 9 měly mít čtyři senzory zadního fotoaparátu, uspořádané po vzoru Huawei Mate 20 do čtvercového modulu. A podle všeho by pod nimi měl být ještě dvojitý LED blesk. Na přední straně by měl displej mít moderní „průstřel“, tedy aspoň tomu nasvědčují dostupné informace. Zajímavostí je i absence čtečky otisků prstů na zádech telefonu a spekuluje se o její integrace do zapínacího tlačítka na boku. Přece jen budou tyto telefony velmi dostupné a AMOLED displej s integrovanou čtečkou je asi příliš velké sci-fi.

Redmi jsou tentokrát opravdu opatrní a žárlivě střeží veškeré informace o hardwarovém vybavení telefonů. Čínští analytici spekulují, že by alespoň jeden z modelů mohl dostat nový midrange procesor od Qualcommu s podporou 5G sítí, ale to jsou opravdu jen dohady. Další teorií je opětovné využití jednoho z nových procesorů Mediateku, ale na definitivní verdikt si budeme muset počkat. Tak jak se vám první koncept rendery Redmi Note 9 / Pro zamlouvají ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.