Herní telefony si získávají stále větší oblibu a zároveň s ní se výrobci snaží každý svůj další herní stroj nacpat těmi nejlepšími technologiemi. Proto jsou herní telefony čím dál víc výkonnější a šité hráčům mobilních her přímo na míru. Jedním takovým herním přístrojem je i Nubia Red Magic 5G. Ten, co se výkonu týče, zlomil absolutní rekord v Antutu. Jde sice jen o syntetický test, který by nezbytně nutně nemusel odpovídat tomu, co telefon následně předvede v reálné praxi, ale jakýsi náhled na jeho výkon to přece jen dává.

Ale abychom jen neteoretizovali, mrkněme na to, jak Nubia Red Magic 5G dopadla v Antutu a jaké skóre získala. Testy prošel telefon s kódovým označením NX659J. Ni Fei, CEO značky Nubia, k tomu sdílel na čínské síti screeny z Antutu, kde telefon v celkovém skóre nasbíral neuvěřitelných 633724 bodů. Jde zatím o to úplně nejvyšší skóre, které kdy jaký přístroj v Antutu získal. Tím byl překonán i dosud nejvyšší výsledek 620925 bodů, který měl Black Shark 3 Pro 5G. Doplňme ještě, že v testech Master Lu má Red Magic 5G skóre 563588 bodů. V Geekbench pak telefon dostal 934 body v Single-core testu a 3444 body ve více jádrovém testu.

Značka Nubia už potvrdila, že se představení herního telefonu Red Magic 5G odehraje 12. března/marca. Výrobce je kromě vysokého skóre v Antutu také hrdý na to, že jejich přístroj bude mít jako první 5G herní telefon displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Samozřejmě za výkon je svým dílem zodpovědný i procesor Snapdragon 865, kterým je Red Magic osazen. Kapacita operační paměti by u jedné z verzí měla být až 16 GB a mělo by jít o LPDDR5 RAM společnosti Samsung. Operačním systémem bude, samozřejmě, Android 10 s nadstavbou Redmagic OS 3.0. Očekává se i podpora rychlého nabíjení s výkonem 55 W.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.