Nové modely vlajkové řady Oppo Find X2 budou oficiálně představeny už jen za pár dní 6. března a k dispozici bude kromě základní i výrazně vylepšená Pro varianta telefonu. O jejím vzhledu už máme poměrně jasno, ale dnes se na stránkách jednoho z prodejců na Filipínách objevily i konkrétní informace o výbavě telefonu, stejně jako o ceně za nejvybavenější model. Nepůjde o nic levného, protože 12 GB + 512 GB varianta by údajně měla stát 62.990 pesos, tedy v přepočtu asi 1244 dolarů. To je solidní „pálka“ a Oppo bude navíc čelit tvrdé konkurenci.

Oppo Find X2 Pro ale samozřejmě je na brutální konkurenční souboj dobře připraven a soupis specifikací vypadá velmi dobře. Ostatně posuďte sami. Displej by měl být s „průstřelem“ v levém horním rohu a chlubí se rozlišením 3168 x 1440 pixelů nebo obnovovací frekvencí 120 Hz. K tomu samozřejmě připočtěme procesor Snapdragon 865 spolu s maximem 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Impozantní bude i sestava trojice zadních fotoaparátů, hlavní 48 Mpix 1/1.4″ senzor Sony IMX689 doplní ultra-širokoúhlý 48 Mpix Sony IMX586 a 13 Mpix senzor s periskopickým zoomem a OIS. Budeme velmi zvědavi na výkon a výsledky tohoto řešení.

Ale zpět k cenám, protože čínští analytici si trochu zaspekulovali. Zmíněných 1244 dolarů za nejvyšší verzi totiž možná bude na čínské trhu o něco málo sníženo a čeká se cena kolem 8000 juanů, tedy asi 1143 dolarů. Co se týče základní verze, tak optimisté tipují zhruba stejnou cenu, za jakou se momentálně prodává Find X, tedy kolem 5000 juanů (tedy asi 714 dolarů). Samozřejmě jde opravdu jen o dohady a realita může být zcela jiná. Za pár dní budeme moudřejší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.