Čínský gigant Xiaomi je jedním z celosvětových tahounů mobilního trhu už nějaký ten pátek a zejména pod-značka Redmi si vede fenomenálně v kategorii levnějších modelů. Například třeba v Indii prodeje Redmi trhají rekordy a tak se není čemu, že si firma vybrala právě indický trh jako první, na kterém představí zbrusu nový model Redmi Note 9. Ostatně se jedná o druhý největší trh s telefony na světě, že… A viceprezident Xiaomi Mani Kumar Jain dnes na na Twitteru potvrdil i konkrétní datum tohoto představení.

A 12. březen je datum nepříliš vzdálené, takže se fanoušci už pomalu mohou začít těšit. Protože od indického představení by k čínskému a posléze globálnímu nemělo uplynout příliš času. Osobně neočekávám podobnou velkou prodlevu, jakou třeba momentálně zažíváme s Xiaomi Mi 10. Ale zpět k Redmi Note 9. Tweet totiž hovoří o „představení řady Redmi Note 9“, takže se dá očekávat, že podobně jako minulý rok bude k mání jak základní, tak i Pro varianta telefonu. Je také klidně možné, že dojde i na Redmi 9, ale to už jsou opravdu jen bohapusté spekulace.

V pozvánce na představovačku je skryta i malá ochutnávka vybavení telefonu, protože v čísle „9“ jsou vidět hned čtyři senzory zadního fotoaparátů uspořádané ve čtvercovém modulu. A hashtag #ProCamerasMaxPerformance slibuje i nějaký ten solidní fotografický výkon. To je tak prozatím vše k vybavení, protože na veřejnost zatím neprosáklo zcela nic. Je tak možné, že se Xiaomi/Redmi opět rozhodnou pro jeden procesor od Qualcommu pro základní verzi a jeden řady Helio Gx od Mediateku v případě Pro varianty. Brzy uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.