I když společnost Meizu v poslední době poněkud pokulhává za ostatními etablovanými výrobci chytrých telefonů, nevzdává se. Připravuje už 17. generaci svého top modelu, který se nebude jmenovat nijak jinak než Meizu 17. A právě o tomhle přístroji se už docela dlouho spekuluje a v hledáčku tipařů je především jeho zadní fotoaparát.

Ještě začátkem minulého měsíce se sítí šířily zvěsti, že Meizu 17 bude mít kruhový modul hlavní kamery, které tipaři okamžitě začali přezdívat „Oreo“ podle tvaru slavných sušenek. Nyní se však zdá, že šlo skutečně jen o fámy. Na čínské síti jsou k vidění jak první rendery, tak i reálné fotky telefonu, které vyvracejí kruhový tvar kamery. Podle renderů a fotky zadního krytu bude modul hlavního fotoaparátu uložen netradičně horizontálně a budou jej tvořit čtyři snímače. Jejich rozlišení zatím není známo.

Snímek čelního panelu ukazuje, že se Meizu snad poprvé odchýlilo od svého léty prověřeného designu. Společnost nikdy nepodlehla trendům s výřezy nad displejem jakýchkoli tvarů a velikostí. Nyní můžeme vidět, že Meizu 17 bude mít v pravém horním rohu displeje malou „díru“ pro přední kameru. Rámečky kolem obrazovky, a to včetně brady, jsou velmi subtilní. Co se parametrů týče, můžeme zatím shrnout jen to, co dali do placu tipaři. Chystaný telefon by měl mít OLED displej s rozlišením 2206×1080 pixelů, procesor Snapdragon 865 a systém Android 10 s nadstavbou Flyme OS 8. A to je v tuto chvíli naprosto vše.