Čínská značka Oppo dnes potvrdila přesné datum vydání nového modelu chytrých hodinek Oppo Watch a stane se tak definitivně už 6. března. Na stejné akci bude hlavním tahákem s největší pravděpodobností vlajkové Oppo Find X, ale o tom máme nachystaný další článek, takže zpět k hodinkám. Z prvních obrázků je zřejmé, že se firma rozhodla jít cestou Apple Watch nebo Xiaomi Watch, tedy s lehce obdélníkovým displejem se zaoblenými rohy. Takže další vyzyvatel na cestě ?

Prezident firmy Shen Yiren dnes pomocí sociálních sítí sdílel první promo plakátek na Oppo Watch, takže si o designu můžeme udělat poměrně jednoznačný obrázek. Hodinky budou mít zaoblené rohy a displej samotný bude na okrajích také zakřivený. Podle pana Yirena má tvar displeje výraznou výhodu, protože se na něj vejde mnohem více textových informací a prvků. Na druhou stranu ale uznal, že kruhové displeje mají přece jen výhodu v designu, protože se podobají  klasickým hodinkám. Na rozdíl od Apple nebo Xiaomi nebudou mít hodinky Oppo ovládací „korunku“, ale spokojí se s dvojicí tlačítek.

Konkrétní hardwarové parametry hodinek zatím nejsou k dispozici, ale obecně se očekává například podpora e-SIM. Jedním z hlavním taháků by měl být i vestavěný senzor EKG, stejně jako například u Apple Watch 5, Samsung Galaxy Active 2 nebo Amazfit Verge. Podle plakátku budou hodinky dostupné minimálně v černé nebo zlaté barvě a tvůrci se zatím nevyjádřili k plánovaným cenám. Dá se však očekávat, že budou pravděpodobně vyšší než u Xiaomi Watch, i když se za pár dnů necháme rádi překvapit o opaku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.