Po několika měsících čekání, urgencích majitelů a několika odkladech se konečně valí na telefon Xiaomi Mi A3 aktualizace na Andoid 10. Přestože má přístroj Android One a to by mu mělo teoreticky zaručit rychlejší aktualizace, výrobce s updatem skutečně nespěchal. Údajně poslední odklad způsobilo rychlé šíření koronaviru, ovšem těžko říci co je na tom pravdy.

Problémy tedy byly zjevně překonány a aktualizace pro Xiaomi Mi A3 je postupně distribuována. Někteří z majitelů telefonu už hlásí, že jim update dorazil. I když někteří z nich tvrdí, že se jim jejich stroj podařilo aktualizovat až na druhý pokus. Jste-li majiteli Mi A3 a nechcete čekat na OTA update, můžete se podívat na stránky XDA Developers, kde je k dispozici i odkaz ke stažení aktualizace. Zároveň s Mi A3 je tato aktualizace připravena i pro model Redmi Note 8 Pro.

Celá aktualizace pro Xiaomi Mi A3 má velikost 1,3 GB a je k dispozici ve verzi V11.0.7.0.QFQMIXM. Podle changelogu má tento update zlepšit stabilitu systému a zvýšit jeho plynulost. Kromě toho Android 10 přinese celou řadu nových funkcí, jako je například Family Link, nová navigace založená na gestech a samozřejmě také systémový režim Dark Mode. A doplňme ještě, že aktualizace pro Redmi Note 8 Pro má velikost 1,9 GB a obsahuje i únorovou bezpečnostní záplatu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.