Valná většina současných chytrých telefonů je vyrobena buď z polykarbonátu, kovu a nebo kombinace kovu a skla. Samozřejmě najdeme i různé experimenty s jinými materiály jako je například keramika. Ovšem uhlíková vlákna? Ano, i ta je možno použít pro konstrukci těla telefonu. Světově první takový přístroj představila společnost Carbon Mobile. Telefon s názvem Carbon 1 MK II je kompletně vyroben právě ze zmíněných uhlíkových vláken a bude určitě zajímavé sledovat, jak se mu povede na trhu.

Výrobce tvrdí, že při výrobě byla použita nová technologie HyRECM, tedy technologie hybridních kompozitních materiálů. Uhlíková vlákna jsou v tomto případě protkána kompozitními materiály tak, aby společně vytvořila kompaktní tělo telefonu. To by mělo být ve výsledku velmi tenké a lehké. Carbon 1 MK II má tloušťku pouhých 6,3 milimetru a jeho váha je 125 gramů. Tyto parametry z něj činí jeden z nejtenčích a nejlehčích telefonů mezi současnými přístroji.

Ale abychom nezůstali jen u konstrukce těla telefonu, pojďme se podívat na jeho parametry. AMOLED displej má úhlopříčku 6,01 palce a je chráněn Gorilla Glass šesté generace. Sklo má tloušťku jen 0,4 mm, aby byl dodržen tenký design přístroje. Na postu procesoru najdeme Helio P90, interní úložiště má kapacitu 128 GB, velikost operační paměti výrobce neuvádí. Stejně tak není uvedeno ani rozlišení zadní duální kamery.

Snímač otisků prstů je uložen na hraně telefonu. Baterie má kapacitu 3050 mAh a podobně jako u RAM a zadního fotoaparátu výrobce nezmiňuje, zda má telefon podporu rychlého nabíjení. Cena Carbon 1 MK II je poměrně vysoká, a to zřejmě kvůli použitým materiálům. Přístroj by se měl prodávat za 800 euro. Nyní je v předběžných objednávkách, kdy je nutno složit zálohu 250 euro, zbylých 550 euro je pak potřeba doplatit patnáct dnů před dodáním telefonu. K dispozici je pouze 2000 kusů a dodávky by měly začít v červnu 2020.