Špičkové telefony řady Samsung Galaxy S20 jsou už na trhu pár dní, ale podle prvních dostupných prodejních čísel není korejský gigant příliš spokojen. Podle listu The Korea Herald jsou například prodeje hned první den o plných 50 % nižší, než v případě Galaxy S10. Všechny tři modely dohromady (S20, S20+ a S20 Ultra) zvládly 70.800 prodaných kusů, což je v ostrém kontrastu se 140.000 kusy Galaxy S10 nebo 220.000 kusy Galaxy Note 10 v srpnu loňského roku. Důvodů tohoto poklesu ale může být více, než se na první pohled zdá.

Podle korejského listu je na vině zejména současná epidemie koronaviru, která udeřila velmi razantně i právě v Jižní Koreji. Návštěvy kamenných obchodů se tak u zákazníků velmi omezily, čímž samozřejmě negativně utrpěly i prodeje nových telefonů. Svádět všechno na koronavirus by ale asi bylo nepřesné, protože velkou roli bezesporu hrají i poměrně vysoko nastavené ceny novinek, absence promo akcí, případně i masivní snížení cen minulé generace S10 a S10+. Podle všeho se také mobilní operátoři příliš nehrnou do subvencí pro nové Samsungy. A to prosím mluvím o operátorech v civilizaci, ne našem banánovém kartelu.

Svoji roli může hrát i vzrůstající úroveň konkurence, protože technologický náskok Samsungu už je dávno minulostí. A hrát vše na údajnou kvalitu a tíhu značky si může dovolit tak leda Apple s fanaticky loajální fanouškovskou základnou. I s prvotně slabšími prodeji se dá odhadovat, že se telefony řady S20 budou výhledově prodávat velmi slušně a finální čísla bude většina konkurenčních značek i tak závidět. Ale je o další z řady varování pro Samsung.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.