Letošní úrvní velké ryby na trhu high-end telefonů už vesele plavou v rybníčku, protože už jsme měli možnost shlédnout představovačky Xiaomi Mi 10 nebo Samsungu S20. Další na tahu je ale čínský gigant Huawei s řadou Huawei P40 a podle všeho se dočkáme možná hned trojice modelů, základní kousek doplní kromě obligátního Pro i Premium varianta. Tedy pokud nepočítáme již vydaný P40 Lite, ze kterého se ale vyklubal přeznačený Nova 6 SE. K odhalení všeho dojde už 26. března v Paříži, ale server Digital Trends dnes zveřejnil snímek hotového prototypu modelu P40.

Tedy alespoň autoři tvrdí, že se jedná o Huawei P40, protože veškeré dostupné informace by spíše ukazovaly na P40 Pro. Prototyp má na sobě také fiktivní názvy a tak se namísto loga Huawei a certifikace Leica díváme na kódová jména Polarie a Blink. Snímky jsou také výhradně pouze ze zadní strany telefonu, takže se musíme spokojit s dohady o vzhledu displeje. Podle všeho by základní verze P40 měla mít klasický plochý displeje a P40 Pro pak zakřivený displej. Stejně tak by vyšší verze měla mít hned čtyři senzory hlavního foto-systému, přičemž základní model si vystačí jen s trojicí. A Premium by teoreticky ještě přihodil jeden senzor.

Každopádně na zveřejněných snímcích je k vidění čtveřice senzorů doplněná LED bleskem, což jen posiluje teorie, že jde opravdu v prototyp P40 Pro. U něj se očekává sestava 52 Mpix (některé zdroje uvádí 64 Mpix) + 40 Mpix + 8 Mpix + ToF senzor. Telefoto senzor bude periskopický a čekají se od něj monstrózní výkony ohledně možného zoomu. S největší pravděpodobností nepřijdeme samozřejmě ani o certifikaci Leica. Huawei se bez nejmenších pochybností také pokusí získat nazpět ztracený trůn vládce DxOMarku. Zda se jim to podaří je jiná věc, ale očekávání jsou velká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.