Nedávno představené telefony řady Samsung Galaxy S20 jsou považovány za špičkové kusy a vrcholem celé řady je určitě Galaxy S20 Ultra. Ten, kromě jiného, vysoko ční svou foto výbavou. Ostatně snímač s rozlišením 108 MPix a periskopový teleobjektiv s až 100× zoomem vypadají zajímavě a měly by slibovat velmi kvalitní snímky. Ovšem první recenze, které se objevily například na stránkách PC Mag a nebo Input, nejsou zas až tak příznivé jak by se dalo čekat.

Recenzenti uvádějí, že systém automatického ostření je nespolehlivý a trvá poměrně dlouhou dobu než je focený objekt zaostřen. A ani to se ne pokaždé povede. Údajně ani 100× nefunguje tak, jak by měl a je téměř nepoužitelný. Nejlépe funguje 10×přiblížení a zoom je prakticky použitelný jen do 30×přiblížení. Jednoho z recenzentů dokonce nepřesvědčila ani kvalita 108 MPix senzoru. Další recenzenti hlásí i určité softwarové chyby u portrétního režimu, kdy snímané objekty působí příliš „vyhlazeně“ a nepřirozeně. Zpracování některých scén je příliš agresivní.

Samozřejmě tyto negativní recenze donutily společnost Samsung k reakci. Zástupci společnosti uvádějí, že začali okamžitě pracovat na aktualizaci, která by tyto nedostatky odstranila a dále vylepšila funkce fotoaparátu. Zároveň však neuvádějí, kdy bude aktualizace připravena. Dále také dodávají: „Model Galaxy S20 Ultra je vybaven pokročilým kamerovým systémem. Neustále pracujeme na jeho optimalizaci, abychom mohli uživatelům nabídnout ty nejlepší zážitky z focení. Usilovně pracujeme na aktualizaci, která by měla fotoaparát vylepšit.“. Doufejme tedy, že se výrobci podaří nedostatky u hlavního fotoaparátu odstranit ještě před tím, než se telefon dostane do prodeje.