Dle předpokladů se dnes poprvé oficiálně ukázal koncept telefon Vivo APEX 2020 a jedná se o celkově třetí generaci této série. Můžeme tak hodit za hlavu všechny spekulace a zaručené zprávy, protože máme veškeré parametry a technologické vychytávky hezky vyložené před námi. Telefon měl být původně představen na zrušeném MWC 2020, ale koronavirus měl jiné plány. Každopádně už je Vivo APEX 2020 a my se tak můžeme mrknout zblízka na veškeré parametry.

Začneme displejem, protože Vivo APEX 2020 má poněkud speciální 6,45-palcový FullView displej s rozlišením 2330 x 1080 pixelů. Nemá totiž ani vykousnutí, ani průstřel a nikde se neschovává výsuvný modul selfie kamerky. Jde tak o plně bezrámečkovou záležitost, protože je selfie senzor integrován přímo do displeje. Vivo se to v podstatě podařilo už u minulého APEXu a zde to jen vyladilo k dokonalosti. Co se týče designu, tak jsou hrany displeje zakřivené se 120-stupňovým sklonem.

Další extra vychytávkou je fakt, že telefon nemá žádné porty a hardwarová tlačítko. S nabíjením se tak plně spoléhá na 60W bezdrátové nabíjení, který by pro představu mělo 2000 mAh baterii nabít jen za 20 minut. Přesná kapacita baterie u tohoto telefonu není známa, takže zmíněných 2000 mAh to určitě nebude, nebojte. Telefon se zapíná dotykovým tlačítkem citlivým na tlak a bohužel nemá v žádném ohledu tlačítka ovládající hlasitost.

Jako následující kategorie přijdou na řadu fotoaparáty a zadní sestava si vystačí jen se dvěma senzory. Hlavní 48 Mpix kousek má speciální stabilizaci pomocí mechanismu podobného gimbalu a podle tvůrců má o 200 % lepší úhel než klasické OIS. S technologií pixel binning pak produkuje 12 Mpix snímky. Hlavní senzor pak doplní 16 Mpix periskopická čočka s 5x až 7.5x optickým zoomem bez digitální pomoci. Celá struktura sestává se dvou skupin fixních čoček a dvou skupin pohyblivých čoček. 16 Mpix selfie kamerka v displeji pak díky pixel binningu nabízí výsledné 4 Mpix snímky.

Telefon dále také nemá klasický reproduktor a pochlubit se tak může jen třetí generací technologie Screen SoundCasting. Uvnitř najdeme procesor Snapdragon 865 s podporou 5G sítí, 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Jako obvykle se u Vivo APEX 2020 nejedná o prodejní model, ale o pouhý koncept vyrobený jako prezentace dostupných technologií firmy a ochutnávka jejich příštích modelů. Tak uvidíme, co všechno z výše zmíněného dostane příští generace řady Vivo NEX.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.