V loňském roce to se společností HTC vypadalo všelijak. Chvíli se zdálo, že se blíží svému konci. Pak, v druhé polovině roku, se jim tržby poměrně výrazně zvedly a krach byl zažehnán. A letos to rozjíždějí vydáním nového modelu z poměrně populární řady Wildfire. Ovšem od novinkového HTC Wildfire R70 nějaké extra zázraky nečekejme. Jde totiž o průměrný telefon s průměrnou výbavou.

Hlavní parametry

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o mírně vylepšenou verzi loňského Wildfire X. Vylepšení jsou však nepatrná. HTC Wildfire R70 má 6,53 palcový IPS LCD displej s rozlišením 1560×720 pixelů a vysokým poměrem stran 19,5:9. Boční rámečky kolem obrazovky jsou poměrně úzké, brada je však výraznější a horní část displeje „zdobí“ kapkovitý výřez pro přední kameru. Potud jsou parametry dosti podobné těm, jaké má i model Wildfire X.

Na postu procesoru došlo k jistému vylepšení, ale žádná hitparáda to taky není. Helio P22 vystřídal osmi jádrový Helio P23, který je postaven na 16nm výrobní technologii z roku 2017. Tento poněkud postarší čipset doplňují 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, to lze naštěstí dále rozšířit. S touto sestavou se asi nelze divit tomu, že telefon běží na operačním systému Android Pie s nadstavbou HTC Sense. Baterie má kapacitu 4000 mAh s 10 W nabíjením. Snímač otisků je uložen na zadním panelu. V rámci konektivity zde najdeme duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, GPS, microUSB a 3,5 mm audio jack.

Svou foto výbavou by se HTC Wildfire R70 rád vyrovnal alespoň telefonům střední třídy. Proto má na zádech trojitý fotoaparát. Ve vertikálním modulu jsou uloženy snímače s 16 Mpix a světelností f/1.75 a dva 2 Mpix senzory. První poslouží pro focení makro fotek a ten druhý pro zaznamenání hloubky ostrosti. Nechybí dokonce ani AI funkce jako je Pro režim, Makro, HDR, režim Beauty a portrétní režim. Přední kamera má 8 Mpix. A kolik bude tento nový stroj stát? Výrobce zatím cenu nezveřejnil, ale vzhledem k parametrům a také tomu, že by se měl nejdříve prodávat na indickém trhu, bude cena zřejmě nízká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.