Nedávno představené špičkové modely řady Xiaomi Mi 10 jsou bohužel zatím omezeny jen na mateřský čínský trh, kde je jich i tak kritický nedostatek. Poptávka je ohromná a veškeré zatím dostupné kusy se bleskurychle vyprodaly. Zákazníci v dalších zemích tak mohou je závistivě zírat a doufat v brzké představení globální verze telefonu. Ta je pro mnohé, včetně nás v Čechách, nezbytně nutná, protože čínská verze jako vždy nepodporuje naše kompletní LTE frekvence. Podle některých zpráv by však čekání nemuselo být až tak dlouhé.

Server 91mobiles totiž přinesl zprávy podložené i certifikačními agenturami, že by se telefony řady Xiaomi Mi 10 mohly dostat na indický trh už někdy v polovině března. To zní samozřejmě pro fanoušky velmi optimisticky, ale bohužel má celá věc několik zásadních háčků. Zaprvé se jedná jen o nepotvrzenou spekulaci, která jde proti původně vyhlášenému plánu Xiaomi o prvotním uspokojení čínské poptávky před jakoukoli expanzí. A zadruhé indický start telefonu automaticky neznamená globální verzi, protože Indie operuje tak nějak na vlastním písečku.

Abychom však vše zcela nepohřbívali, tak je samozřejmě možné, že si Xiaomi pospíší a zároveň tak půjde na trh i globální verze telefonu. Další optimistickou douškou je odhad, že by mohl zároveň v polovině března spatřit světlo i zbrusu nový levný model Redmi 9. Ten by měl dostat do vínku procesor Helio G70 a následovat tak nedávno představené Realme C3. Podle prvních testů jde o velmi povedený kousek křemíku, který dá v porovnání zabrat i Snapdragonu 665. Tak se nechme v březnu překvapit a třeba jsme jen zbytečně pesimističtí…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.