Po inovacemi nabitém konceptu Vivo Apex, který byl představen loni začátkem roku se i letos očekává, že bude uveden jeho následovník. Vivo Apex 2020 měl být prezentován na veletrhu MWC 2020. Ale člověk míní a koronavirus mění. Veletrh byl zrušen a mnozí z těch výrobců, kteří chtěli ve španělské Barceloně představit své novinky musí hledat alternativní řešení. Stejně tak i společnost Vivo. Plán na uvedení telefonu byl změněn a představovačka přesunuta na 28. února/februára. Apex 2020 tak bude debutovat v čínském Pekingu.

Podobně jako v případě loňského modelu je i letošní Vivo Apex 2020 konceptem, který se do prodeje nedostane. Společnost chce tímto počinem demonstrovat jakým směrem by se mohla ubírat budoucnost chytrých telefonů. V rámci inovací bychom mohli u letošního Apexu očekávat 120 Hz obnovovací frekvenci displeje, což v dnešní době zas až takový technologický výkřik není. Mezi dalšími parametry najdeme procesor Snapdragon 865, operační paměť LPDDR5 a interní úložiště UFS 3.0 nebo UFS 3.1. Samozřejmostí je podpora 5G sítí.

Mezi inovační lahůdky by měl patřit speciální kamerový systém. Konkrétně jde o PTZ kamery (Pan Tilt Zoom), které by měly být vybaveny výkonnou stabilizační technologií srovnatelnou s gimbaly. Tipaři také odhadují, že modul zadního fotoaparátu bude vybaven jakýmsi „pohybovým“ mechanismem, který bude otáčet kameru až o 360°. Nikdo však zatím netuší, jak přesně tohle bude fungovat, ale údajně by mohlo jít o zajímavý průlom ve foto výbavě telefonů.

Kromě revoluce u fotoaparátů by měl Apex 2020 mít i ultra rychlé bezdrátové nabíjení. To by údajně mělo mít výkon až 60 W, což je přesně dvakrát více, než má stávající rychlé bezdrátové nabíjení s výkonem 30 W. A pokud bude mít Apex 2020 takto rychlé bezdrátové nabíjení, bude mít patrně daleko rychlejší kabelové nabíjení. Jak vše nakonec dopadne a čím vším nás společnost Vivo překvapí budeme muset počkat do zítřka.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.