Některé věci jsou opravdu mezi nebem a zemí, přičemž slibovaný Android 10 update pro Xiaomi Mi A3 k nim bezpochyby patří. Jedná se asi o prokletý počin, kterému nebude nikdy umožněno spatřit světlo světa a poslední vývoj této teorii dává jen za pravdu. Ale vezměme celou kauzu hezky postupně, ať si o všem uděláte vlastní obrázek. Vlastníci Xiaomi Mi A3 nám k tomu mohou skřípěním zubů udělat hudební kulisu, protože k něčemu podobnému mají určitě sklony.

Celá „A“ řada telefonů Xiaomi s čistým Androidem na platformě Android One byla vždy zanedbanou „Popelkou“ a softwarové aktualizace chodily s obřím zpožděním. U poslední generace Mi A3 bylo ale vše dovedeno do extrému, kdy update na Android 10 dostal i starší model Mi A2 a novější sourozenec mohl jen tiše závidět. Po sepsání petice a fanouškovském vzepětí nakonec Xiaomi s velkou slávou oznámili plánovaný příchod nové aktualizace v polovině února letošního roku. A při pohledu na kalendář je jasné, že se jim tento slib nepodařilo dodržet…

A od jednoho z šéfů indické pobočky Xiaomi jsme se dnes na Twitteru dozvěděli, proč se tak stalo. Podle jeho slov opět zaúřadovala epidemie koronavira a kvůli povinnému uzavření firem tak Xiaomi nemohlo dostát svému slibu. O tom si můžeme myslet cokoliv, ale faktem zůstává, že se jedná už o několikátý odklad této aktualizace a výmluv pozvolna přibývá. Navíc se v tomto tweetu raději už ani nezmiňuje další plánované datum a fanoušci se tak musí spokojit jen s prohlášením, že je vše v poslední fázi certifikace. No, tak zase za pár měsíců nashledanou s novinkami o Androidu 10 na Mi A3.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.