V záplavě asijských chytrých hodinek se čas od času vyloupne chronometr, který pochází ze staré dobré Evropy. Mezi takové patří i chytré hodinky Skagen Falster 3, které pocházejí z dánského hodinářství Skagen s třicetiletou tradicí. Výrobce hodinek tvrdí, že hodinky z jejich dílen mají jednoduchý, ale přesto módní design a jsou propracovány do posledních detailů. První hodinky řady Falster byly představeny na CES 2018, další byly uvedeny o rok poději a letos jsme se dočkali modelu Falster 3.

Chytré hodinky Skagen Falster 3 mají tradičně jednoduchý vzhled s kruhovým 1,3 palcovým AMOLED ciferníkem. Průměr ciferníku je 42 mm. Chronometr běží na systému Wear OS od společnosti Google. Nechybí tedy podpora pro aplikace jako je kardiogram nebo GPS. Výrobce dokonce tvrdí, že model Falster 3 je vodotěsný do 30 metrů vodního sloupce. Určitě zaujme i vyměnitelný řemínek.

Hodinky pohání čipset Snapdragon Wear 3100, který je spárován s 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště. Vestavěné reproduktory umožňují realizovat telefonáty přímo z hodinek nebo přímo z nich přehrávat hudbu. Kromě toho lze přímo z hodinek vyvolat i službu Google Assistant a překládat texty pomocí Google překladače. Samozřejmě nechybí připojení k Bluetooth a Wi-Fi.

Mezi další funkce patří monitoring tepové frekvence, krokoměr, různé notifikace, GPS a podpora NFC. Předinstalovány jsou i aplikace Spotify a Noonlight. Hodinky Skagen Falster 3 mají také podporu rychlého nabíjení, které by mělo chronometr nabít na 80% za zhruba 50 minut. Kapacitu baterie však výrobce neuvádí, ale údajně by měla nabídnout až 24 hodin nepřetržitého používání. Skagen Falster 3 budou nabízeny ve třech variantách a také v limitované edici, na které výrobce spolupracoval se značkou X by KYGO. Cena hodinek by se měla pohybovat kolem 306 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.