Na začátku tohoto měsíce představila společnost Google první vývojářský náhled operačního systému Android 11. Díky tomu byly odhaleny některé z funkcí, které by se mohly v nové verzi systému objevit. Samozřejmě do uvolnění plné stabilní verze je ještě hodně daleko. Ale vypadá to, že společnost Samsung už zahájila první interní testování nového software na svém telefonu Samsung Galaxy S10 Plus. Tento model s kódovým označením SM-G975F a také systémem Android R totiž prosvištěl testy Geekbench.

Android R rozhodně není totéž co Android 11 a ani výpis z Geekbench neodhalí nic zásadního z testování modelu Samsung Galaxy S10 Plus. Nicméně je zřejmé, že společnost Samsung je již nyní připravena na testování letošní verze operačního systému. A pokud výpis z Geekbench není podvrhem, dost možná jakési rámcové prověřování už běží. Tyto vývojářské náhledy totiž mohou developerům napovědět jak do budoucna upravit a připravit vlastní aplikace a funkce chystaných telefonů nebo již stávajících strojů, které budou po uvolnění plné a stabilní verze operačního systému, na této verzi Androidu fungovat. Případně budou aktualizovány mezi prvními.

Novou verzi operačního systému Android můžeme očekávat zhruba koncem letošních prázdnin, pravděpodobně tedy koncem srpna/augusta nebo začátkem září/septembra. A protože společnost Samsung testuje vývojářskou verzi už nyní, můžeme také předpokládat, že bude mezi prvními výrobci, kteří budou na Android 11 aktualizovat. Dozajista budou jako první aktualizovány letošní vlajkové lodě řady Galaxy S20 a také řady Galaxy Note 20, která by měla být uvedena koncem léta. Očekává se také, že do konce letošního roku dostanou aktualizaci na Android 11 i modely Galaxy S10 a Note 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.