Debut herního telefonu Nubia Red Magic 5G byl původně naplánován na dobu, ve které měl probíhat veletrh MWC 2020. Ovšem hrozba koronaviru už zasáhla i Evropu a zřejmě proto byl i letošní MWC zrušen. Nový termín představení zatím nebyl oznámen, ale je velmi pravděpodobné, že telefon bude představen v dohledné době prostřednictvím online akce.

Čekání na představovačku si ale můžeme ukrátit například tím, že nahlédneme na stránky čínského certifikátora Tenaa. Tam se totiž nyní objevily fotky herního Nubia Red Magic 5G a díky nim tak můžeme zjistit, jak bude telefon vypadat. Vzhled je totiž snad to poslední, co o chystaném stroji ještě nevíme. Už na první pohled je jasné, že výrobce v tomto případě udělal úkrok od designu, který měly jho předchozí herní modely.

Podle fotek na Tenaa by měl být nový Red Magic barevnější, a to jak na zadním panelu, taky i na hranách. Dominantními barvami jsou růžová, tyrkysově modrá a červená. Červenou barvu najdeme jen na pravé hraně, modrou na levé hraně a také na zádech, kde ji doplňuje sladce růžová. Modrá s růžovou se na zádech protínají a vytvářejí velké X. Středem se táhne černý prvek, ve kterém je nahoře uložen vertikální modul trojitého fotoaparátu a dole logo Red Magic. Barevnost ryze herního telefonu je tedy poněkud překvapující, ale na jeho výkon mít vliv dozajista nebude. Připomeňme, že tento stroj bude pohánět procesor Snapdragon 865 s až 16 GB LPDDR5 RAM. Obnovovací frekvence 6,65 palcového displeje bude 144 Hz a rychlé nabíjení bude chlazeno vzduchem. Půjde tedy o herní monstrum se vším všudy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.