Tak se dnes fandové korejské značky LG konečně dočkali, protože po dlouhých týdnech spekulací a dohadů byl oficiálně představen nový vlajkový model LG V60 ThinQ. A nutno dodat, že se mu podařilo překvapit, protože přibalený Dual Screen obal z něj činí v podstatě konkurenci současné generaci ohebných modelů. V porovnání s minulou generací se totiž posunuly možnosti Dual Screen řešení a vše vypadá mnohem použitelněji. Ale vezměme to postupně.

LG V60 ThinQ je v základu klasický telefon, který se může pochlubit velkým 6,8-palcovým P-OLED displejem s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 20,5:9. Stejně jako minulá generace V50 sází na kapkovité vykousnutí s 10 Mpix selfie kamerkou a ne na populární moderní „průstřel“. Čtečka otisků je samozřejmě integrovaná v displeji a vše je kryté ochranným sklem Gorilla Glass 5. Jedná se ale o „jen“ klasický 60 Hz panel, takže žádné vyšší obnovovací frekvence jako u konkurence.

Uvnitř pak najdeme aktuálně nejvýkonnější špičkový procesor Snapdragon 865 spolu s 8 GB RAM a minimálně 128 GB vnitřní paměti. Potěší i podpora rozšíření pomocí microSD karet, která z telefonů v poslední době mizí. Samozřejmě se jedná o model s podporou 5G sítí a na své si přijdou i audiofilové díky 32-bit Quad DAC převodníku, stereo reproduktorům a čtyřem mikrofonům. Podporována je i Wi-Fi 6 a telefon se může pochlubit certifikacemi IP68, MIL-STD 810G a nechybí mu ani 3.5 mm audio jack nebo NFC. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje nabíjení QC 4.0. Vše pak zastřešuje systém Android 10 s nadstavbou LG UX 9.0.

 

Fotografické vybavení zahrnuje kromě již zmíněné 10 Mpix selfie kamerky i trojici zadních senzorů Hlavní 64 Mpix 1/1.7-palcový senzor má světelnost f/1.8, velikost pixelů 0.8μm a podporu OIS, doplní ho pak 13 Mpix super-wide senzor se světelností f/1.9 a úhlem záběru 117˚. Posledním do party je pak 3D ToF (Time of Flight) senzor a nakonec LED blesk. LG V60 ThinQ zvládne až 10x zoom a je schopno snímání 8K videí.

To zajímavé pak přijde s přibaleným obalem Dual Screen, který má v sobě zcela identický 6.8-palcový P-OLED displej s FullHD+ rozlišením, takže získáte extra užitnou plochu. Nové LG je tak takovým malým notebookem. Navíc se výrazně od minulé generace rozšířila podpora aplikací a fungují tak nejen nativní LG aplikace, ale i třeba skoro všechny Googlovské. Samozřejmě to není tak efektní jako u ohebných modelů, ale jde i tak o zajímavé řešení. Obal má navíc i 2.1-palcový notifikační panel pro zavřený stav a Always-On funkci displeje. Jen nezapomeňte, že vše napájí jedna baterie…

LG zatím neoznámili chystané ceny pro V60 ThinQ a spokojili se jen s prohlášením, že bude levnější než Samsung S20. Ten začíná na tísíci dolarech, takže manévrovacího prostoru je poměrně dost. Na trh by se měl telefon teoreticky dostat někdy v březnu nebo dubnu a na výběr bude mezi Classy Blue a Classy White barevnými kombinacemi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.